Skip to main content
Geen categorie

Powiew świeżości dzięki rekrutacji Haldu Groep

By 06/09/2021september 8th, 2021No Comments

Powiew świeżości dzięki rekrutacji Haldu Groep

Nie jest oczywiście niczym nowym, że Haldu Groep rekrutuje pracowników poza granicami kraju. Robimy to, ponieważ pula dostępnych holenderskich specjalistów praktycznie się wyczerpała. Oprócz zaopatrywania holenderskich specjalistów, Haldu Groep stał się teraz specjalistą od zagranicznych wykwalifikowanych pracowników.

Claudia van Bergen, nowa menadżer ds. Rekrutacji w Haldu Groep, dostrzega braki na holenderskim rynku pracy. „Te braki zmuszają nas do sięgnięcia do wielu innych krajów i szerokiego korzystania z zagranicznych pracowników. Aby zawsze służyć naszym zagranicznym rzemieślnikom, mamy teraz również doskonały międzynarodowy zespół w Haldu Groep ”.

Na przykład Haldu Groep zatrudnia i 2 polskich koordynatorów, a polski rekruter rozpocznie pracę na początku stycznia. Claudia: „Mamy w swoich szeregach również rumuńską rekrutację, rumuńskiego koordynatora i węgierskiego koordynatora. W zależności od tego, jak rynek będzie się rozwijał w nadchodzącym roku, przyjrzymy się również możliwościom rynku bułgarskiego ”.

Współpraca z marketingiem online

Claudia zdaje sobie sprawę, że nowoczesny dział rekrutacji nie może się już obejść bez solidnego zespołu marketingu internetowego. „Dzisiaj dobrze to omówiliśmy z Johanem i Larsem. Ponieważ ci mężczyźni pracują razem, podjęto sporo kroków. Strona otrzymała ulepszenia wizualne i funkcjonalne. Ponadto zarządza się kampaniami i promocjami w mediach społecznościowych i na tablicach ogłoszeń. W mediach społecznościowych staramy się dążyć do solidarności z naszą grupą docelową, aby stała się częścią naszej kultury korporacyjnej. Ostatecznie prowadzi to również do jakościowo lepszej rekrutacji, ponieważ możemy sobie radzić z jakością, której oczekujemy”.

Mediatorzy pozostają ważni

Pomimo faktu, że ludzie od marketingu wykonują dużo pracy rekrutacyjnej dla rekruterów Haldu Groep, Claudia jako pierwsza mówi, że pośrednicy pozostają ważni. „Nie tracimy z oczu mediatorów, oni pozostają ważni. Mogą zwiększyć dla nas obroty, aby Haldu Groep mógł nadal się rozwijać. A to nie jest możliwe bez pośredników – podkreśla Claudia. „To naprawdę zagraniczne rozszerzenie naszej rekrutacji. Mogą skorzystać z lokalnych kontaktów ”.

Claudia wskazuje, że Haldu Groep koncentruje się jeszcze bardziej na lokalnych mieszkańcach, nawet jeśli nie mają oni historii zatrudnienia w Holandii. „Nie mamy nic przeciwko, aby inwestować w pracownika. Na przykład umawianie się na BSN, oprowadzanie pracowników podczas takiej wizyty, ale także rejestracja na kursy GPI i VCA; wszystko organizujemy dla pracowników. Nie tylko mówimy, że jesteśmy tam dla personelu, ale także zapewniamy, że słowo jest realizowane poprzez całkowicie! ”

Carerix

Nie tylko rozbudowana sieć rekrutacyjna ma ogromne znaczenie dla organizacji takiej jak Haldu Groep. Ważna jest również szybkość pracy. „Na początku 2020 roku Haldu Groep rozpoczął współpracę z Carerix, wykonując poważny krok naprzód. Po fazie skanowania doszliśmy do momentu, w którym musimy zwiększyć nie tylko naszą produktywność, ale także jakość. Z pomocą Carerix badanie przesiewowe może być nie tylko szybsze, ale także znacznie lepszej jakości!

Zajęcia

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w świecie rekrutacji, Claudia bardzo dobrze wie, jak i kiedy organizacja – wirtualnie lub nie – powinna być obecna. „Nasi marketingowcy już w dużej mierze wypełnili kalendarz działań na 2021 rok. Razem z opiekunami klienta organizujemy różnego rodzaju akcje dla (lokalnego) rynku pracy. Na przykład w zeszłym roku kilkakrotnie food truck przyjeżdżał na różne place budowy. To bardzo doceniane ”.

Najnowsze wydarzenie organizowane przez Haldu Groep to internetowa giełda pracy. „Zrobiliśmy to po raz pierwszy. Zwróciliśmy szczególną uwagę na nasze wolne miejsca pracy. Po raz pierwszy nie mogliśmy narzekać na brak uwagi. Na pewno warto to moim zdaniem powtórzyć – podsumowuje Claudia.

Jeśli chcesz nadal śledzić Haldu Groep na kanałach mediów społecznościowych, zajrzyj tutaj:

Czatu Whatsapp
1
Czatu Whatsapp
Czatu Whatsapp
Witamy w Haldu Groep. Masz pytanie dotyczące pracy? Nasi polskojęzyczni rekruterzy są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytanie za pośrednictwem czatu Whatsapp.